تخلیه دو بیمارستان تامین اجتماعی خوزستان برای مقابله با کرونا

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران/خوزستان مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی خوزستان از تخصیص دو بیمارستان تامین اجتماعی میلاد اهواز و شفا مسجدسلیمان به عنوان بیمارستان های معین برای مقابله با کروناویروس خبر داد.

تخلیه دو بیمارستان تامین اجتماعی خوزستان برای مقابله با کرونا

دکتر صادق جلیلی در گفت وگو با مجله پریها، اظهار کرد: در مجموع هفت بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در خوزستان وجود دارد که پنج بیمارستان از این تعداد با ظرفیت حدود 600 تخت در شهرستان ها فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: در پی تشکیل جلساتی در خصوص مقابله با کروناویروس، دو بیمارستان میلاد اهواز و شفا مسجدسلیمان با 130 تخت به عنوان تعیین بیمارستان های دانشگاهی به منظور بستری بیماران مبتلا به کروناویروس مشخص شده اند. در حال حاضر این بیمارستان ها تخلیه شده و آماده پذیرش این بیماران هستند اما هنوز ظرفیت بیمارستان های اصلی تکمیل نشده و بیماری در این بیمارستان ها بستری نشده است.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی خوزستان شرح داد: همچنین همه اعمال جراحی الکتیو و بستری های غیر اورژانس، لغو شده و تنها عمل ها و بستری های اورژانسی در پنج بیمارستانی که تعیین بیماران مبتلا به کروناویروس نیستند، انجام می شود.

جلیلی اضافه کرد: با توجه به تاکید بر کاهش تجمعات و ازدحام، همه درمانگاه ها به جز درمانگاه های ضروری و اورژانسی در بیمارستان های تامین اجتماعی تعطیل شده اند.

وی اعلام نمود: در پی تعطیلی درمانگاه های تخصصی، کلینیک ویژه بیماران حاد تنفسی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز راه اندازی شده است که در این کلینیک پس از تریاژ، انجام آزمایش ها و کارهای اولیه، بیمار توسط پزشک متخصص عفونی مورد معاینه قرار می گیرد و در صورت نیاز به بستری، اقدامات لازم انجام می شود.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی خوزستان در خصوص کمبود وسایل حفاظتی کادر درمان، گفت: در کل کشور کمبود وجود دارد اما با هر روشی سعی کرده ایم اقلام حفاظتی پرسنل را تامین کنیم و تا به امروز مشکل خاصی در این خصوص نداشته ایم.

جلیلی شرح داد: با توجه به ابلاغ دستورالعمل دورکاری نیروها، این دستور را برای نیروهای پشتیبانی رعایت کرده ایم اما کادر درمانی در حال فعالیت هستند.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی خوزستان با اشاره به مراجعه بیماران مشکوک به کروناویروس به بیمارستان های تامین اجتماعی، اعلام نمود: مراجعه موارد مشکوک به کروناویروس به بیمارستان ها را داشته ایم که ابتلای قطعی برخی از این بیماران به کروناویروس تایید شده و در بیمارستان های دانشگاهی بستری شده اند. همچنین برخی پرسنل ما درگیر کروناویروس شده اند و تست ابتلای آنها به این ویروس مثبت بوده است.

جلیلی با اشاره به پرداخت به موسسات طرف قرارداد دانشگاهی و خصوصی، عنوان کرد: در پی شیوع بیماری کووید 19 در کشور بدهی موسسات دانشگاهی تا آذر امسال و بدهی موسسات غیردانشگاهی تا انتها سال 97 پرداخت شده است.

وی با تاکید بر لزوم داشتن نوروزی بدون مهمان نوروزی، گفت: مهمان سراها و منازل سازمانی تامین اجتماعی هر ساله پذیرای مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور بوده اند اما امسال به دلیل شیوع کرونا متاسفانه نمی توانیم میزبان مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور باشیم و پذیرش مهمان در مراکز تامین اجتماعی ممنوع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 880

به "تخلیه دو بیمارستان تامین اجتماعی خوزستان برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه دو بیمارستان تامین اجتماعی خوزستان برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید