بیانیه کابل درباره تصاویر جعلی آزار شهروندان افغان در ایران

به گزارش وبلاگ پریها، تهران (پانا) - وزارت امور خارجه افغانستان در بیانیه ای تاکید نمود که ویدیوها و تصاویر منتشر شده در رسانه های اجتماعی مبنی بر آزار و اذیت جمعی از شهروندان افغان در ایران صحت ندارد.

بیانیه کابل درباره تصاویر جعلی آزار شهروندان افغان در ایران

در بخشی از بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان آمده است: سفارت جمهوری اسلامی فغانستان مقیم تهران در گزارشی تاکید نموده است، در نتیجه تماس این سفارت با ادارات ذیربط جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان مهاجرین و متنفذین افغان مقیم در شهرهای متذکره، دریافتیم که ویدیوهای نشرشده مربوط به سالیان قبل بوده و همچنان ثابت نمی سازد که این واقعه در کجا و توسط چه کسانی انجام شده است.

وزارت خارجه افغانستان تاکید نمود: سفارت افغانستان در تهران در ادامه از قول چند تن از نمایندگان و متنفذین افغان مقیم ایران و فعالان حمایت از مهاجرین در شهر کرمان تاکید نموده است که آنان از وقوع حوادث این چنینی در این اواخر اطلاع ندارند. در گزارش همچنان آمده است که متأسفانه عده ای از شهروندان افغان توسط باندهای قاچاق به طور غیرقانونی به ایران آورده می شوند که سبب حوادث تلخ ترافیکی، گروگان گیری و گاهی سبب کشته شدن آنان می شود.

وزارت امور خارجه افغانستان همچنین از موضعگیری مقامات کشورمان در این زمینه و همکاری مسئولان کشورمان در خصوص حادثه، قدردانی کرد.

سفارت کشورمان در کابل نیز به دنبال انتشار ویدئویی بی نام و نشان از ضرب و شتم مهاجران افغان، روز شنبه در بیانیه ای تاکید نمود: در پی انتشار دو کلیپ، با موضوع ضرب و شتم اتباع محترم افغان در ایران و متعاقب آن صدور بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان مبنی بر پیگیری این امر، بلافاصله تحقیقات فنی گسترده ای توسط نیروی انتظامی و وزارت امور خارجه ایران در این رابطه شروع و معین گشت که با نهایت تاسف عواملی در داخل افغانستان با هدف تخریب روابط و ایجاد تنش های مقطعی در مناسبات دو کشور؛ اقدام به پخش این ویدئوها که یکی مربوط به کشوری بجز ایران و دیگری مربوط به پنج سال پیش می باشد، کرده اند. تردیدی نیست که مناسبات دو کشور برادر و همسایه بر اصول و پایه های محکمی راسخ است که اقدامات بدخواهان خللی در استحکام آن به وجود نیاورده و بالعکس موجب هشیاری بیش از پیش مقامات دو کشور در برخورد با عوامل ایجاد جنگ روانی و بازی های تبلیغاتی در آینده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1374

به "بیانیه کابل درباره تصاویر جعلی آزار شهروندان افغان در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه کابل درباره تصاویر جعلی آزار شهروندان افغان در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید