بیانیه رئیس شورای امنیت در رد درخواست آمریکا تبعات حقوقی زیادی دارد

به گزارش وبلاگ پریها، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بیانیه رئیس شورای امنیت مبنی بر اینکه درخواست آمریکا باطل و بی اثر است، تبعات حقوقی بسیاری به دنبال دارد.

بیانیه رئیس شورای امنیت در رد درخواست آمریکا تبعات حقوقی زیادی دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام رئیس شورای امنیت سازمان ملل در رد درخواست آمریکا مبنی بر بازگردان تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران، گفت: شب گذشته آمریکا بار دیگر شکست تاریخی دیگری را در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحمل شد.

وی اضافه نمود: در خواست آمریکا در 24 مرداد ماه برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران با مخالفت اعضای شورای امنیت روبرو شد، همچنین در 30 مرداد ماه نیز بار دیگر تلاش این کشور برای توزیع اعلامیه علیه ایران با مخالفت اعضای این شورا روبرو شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: شاید برای اولین بار در تاریخ شورای امنیت باشد که در کمتر از 10 روز یکی از اعضای دائم این شورا با یک نه بزرگ روبرو شده است.

خطیب زاده ادامه داد: برای اولین بار رئیس شورای امنیت رسماً بیان نمود که آمریکا اساساً اهلیتی برای توزیع چنین اعلامیه ای بین اعضا ندارد؛ بیانیه رئیس شورای امنیت مبنی بر اینکه درخواست آمریکا باطل و بی اثر است، تبعات حقوقی بسیاری به دنبال دارد.

وی شرح داد: آمریکا از اتفاق شب گذشته بسیار ناراحت و عصبانی است به حدی که سفیر این کشور در سازمان ملل به متحدین اروپایی خود نیز حمله کرده و آن ها را شرکای ایران نامیده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: آنچه که شب گذشته رخ داد، هشتمین یا نهمین شکست آمریکا طی چند ماه اخیر است.

خطیب زاده خاطر نشان کرد: امیدواریم در ادامه جهت، شرکای ما در برجام و همچنین تمامی اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت نشان دهند که اجازه نخواهند داد تا آمریکا با ترساندن و ارعاب، از شورای امنیت سازمان ملل استفاده ابزاری و قوانین بین المللی را نقض کند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1188

به "بیانیه رئیس شورای امنیت در رد درخواست آمریکا تبعات حقوقی زیادی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه رئیس شورای امنیت در رد درخواست آمریکا تبعات حقوقی زیادی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید