بازداشت 200 تن در تظاهرات دانشجویان مونترال کانادا

به گزارش وبلاگ پریها، پلیس مونترال دیشب 200 تن را که در راهپیمایی غیرقانونی دانشجویان به مناسبت اولین سالگرد بهار افرا شرکت نموده بودند ، بازداشت کرد.

بازداشت 200 تن در تظاهرات دانشجویان مونترال کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان برونو لاتورسخنگوی نیروهای نظامی مونترال گفت اوایل شب گذشته دو گروه یکصد نفره که در یک راهپیمایی غیرقانونی در مرکز شهر شرکت داشتند ، به محاصره نیروهای پلیس ضد شورش درآمدند.

وی اضافه کرد همگی تظاهرکنندگان شناسایی شده و پس از قید جریمه ، آزاد شدند.

رادیو کانادا به نقل از مانون مُسه ، یک فعال حزب همبستگی کبک،حزب چپگرای مخالف بیان کرد این تشکل خواهان تشکیل یک کمیسیون تحقیق مستقل عمومی درباره رفتار پلیس هنگام برگزاری تظاهرات است.

انجمن دانشجویی دانشکده های علوم سیاسی و حقوق دانشگاه کبک در مونترال و انجمن تندروی همبستگی اتحادیه های دانشجویی(ASSE) راهپیمایی روز گذشته را سازماندهی نموده بودند. این انجمن ها خواهان تحصیل رایگان برای همه هستند.

دو اتحادیه فدراسیون دانشجویان کالج های کبک و فدراسیون دانشجویان دانشگاههای کبک در این راهپیمایی شرکت نداشتند.

آنها در اعتراض به افزایش سه درصدی شهریه های دانشگاهی که از سوی دولت پولین ماروا ، نخست وزیر کبک ، پیشنهاد شده است ، این تظاهرات را برگزار کردند.

جنبش دانشجویی بهار افرا سال گذشته با برگزاری چندین تظاهرات گسترده که در مواردی با خشونت همراه بود ، موجب لغو افزایش قابل توجه هزینه های تحصیل شد که دولت لیبرال پیشین ، دولت ژان شاره قصد داشت آن را تحمیل کند.

سال گذشته مناقشه دانشجویی در کبک به بحرانی اجتماعی به نام بهار افرا تبدیل شد، نامی که از بهار عربی و درخت افرا نماد ملی کانادا الهام گرفته است.

آخرین اخبار دنیا را اینجا بخوانید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 875

به "بازداشت 200 تن در تظاهرات دانشجویان مونترال کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 200 تن در تظاهرات دانشجویان مونترال کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید