آخرین اخبار از انتخابات آمریکا ، شانس پیروزی بایدن بیشتر است یا ترامپ؟

به گزارش وبلاگ پریها، یکی از امیدواری های بزرگ دموکرات ها برای برد در انتخابات پیشرو رای هایی است که پیش از روز انتخابات داده شده است. رای هایی که تعدادشان در مقایسه با انتخابات قبلی بسیار فراتر رفته است.

آخرین اخبار از انتخابات آمریکا ، شانس پیروزی بایدن بیشتر است یا ترامپ؟

به گزارش خبرنگاران در حالی به روزهای پایانی رقابت ریاست جمهوری آمریکا نزدیک می شویم که بایدن در سطح ملی با درصد بالا و در ایالت های مهم با درصد کمی بالاتر از ترامپ قرار گرفته است. مطابق با نظرسنجی فاکس نیوز بایدن 52 درصد و ترامپ 44 درصد در نظرسنجی ها رای دارند که این میزان در انتخابات قبلی 48 به 44 به سود کلینتون بود.

اگرچه به نظر می رسد دموکرات ها شرایط مناسبی دارند با این حال انتخابات کنگره نیز یکی از رقابت های تنگاتنگ بین جمهوری خواهان و دموکرات ها است. در واقع دموکرات ها نخواهند توانست اکثریت سنا را بر عهده بگیرند مگر این که بتوانند ریاست جمهوری را نیز ببرند. با توجه به این که هریس به عنوان معاون رییس جمهوری می تواند در موارد اختلاف حرف آخر را بزند، دموکرات ها به سه رای دیگر برای مساوی شدن در سنا نیازمند هستند.

یکی از امیدواری های بزرگ دموکرات ها برای برد در انتخابات پیشرو رای هایی است که پیش از روز انتخابات داده شده است. رای هایی که تعدادشان در مقایسه با انتخابات قبلی بسیار فراتر رفته است. به عقیده برخی از کارشناسان تعداد رای پستی بالاتر به معنی کمتر شدن شانس ترامپ برای پیروزی است.

از طرف دیگر برخی از گروه های تحلیلگر نیز معتقدند در مقایسه با انتخایات گذشته تعداد زیادی از افراد وجود دارند که برای اولین بار رای می دهند.

کمپین ترامپ نیز اعلام کرده است که بسیاری از افراد که در انتخابات 2016 رای داده بودند اما در انتخابات 2018 غایب بودند در این انتخابات دوباره رای می دهند و وضع ترامپ در میان این افراد بهتر از بایدن است.

اما بایدن در میان کسانی که سال 2018 رای داده بودند اما سال 2016 رای نداده بودند 21 درصد جلوتر است و وضع بهتری دارد. البته این آمار صرفا در میان کسانی است که تا به امروز در رای گیری شرکن کرده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1290

به "آخرین اخبار از انتخابات آمریکا ، شانس پیروزی بایدن بیشتر است یا ترامپ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از انتخابات آمریکا ، شانس پیروزی بایدن بیشتر است یا ترامپ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید